| araul89 a întrebat:

Salut, am o intrebare, am Placa de baza ASUS P7H55D-M PRO
cu 4 sloturi de ram in dual channel si le am pe toate ocupate cu rami de 2GB, m-am uitat la specificatile placi de baza si suporta max 16GB. intrebarea mea e urmatoarea, daca cumpar 2x8GB in dual si las si celalalte 2x2GB oare suporta? ca nu stiu cum e exact cu acest dual channel treaba. Multumesc frumos.

1 răspuns:
| Heavenonearth a răspuns:

Păi dacă pui două memorii de 8 giga, ai total 16 giga, iar ăia de 2 giga le scoți afară. căci dacă îi lași cu ăia de 2, nu îți merge și există posibilitatea să se prăjească ori să se blocheze.