| AndreiMatei03 a întrebat:

Am o intrebare! Are ceva daca am o placa de baza care suporta rami ddr2 1066 mhz si pui rami ddr2 667 mhz?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă placa de bază suportă doar DDR2/1066Mz atunci răspunsul este da, dar va bipăi cum că nu „vede" ramul, deoarece nu-l va recunoaște BIOS-ul.
De regulă plăcile de bază ce suportă rami de genul ăsta suportă și rami la 800, și 667 Mz, DAR depinde de producătorul și vechimea acesteia
PS
recomand rami DDR2 la 800 mz(cel mai accesibili) sau 1066 mz, asta dacă vrei ca sistemul să se miște bine.
Succes