| AlexCraiova a întrebat:

Am si eu o placa de baza socket lga 775 am ddr2 pusa pe ea am si eu o intrebare suporta ddr3?

4 răspunsuri:
| destiny90 a răspuns:

Nu suporta, nici macar fizic nu poti introduce ddr 3!

| T1ramisu a răspuns:

Pe unele merg, de exemplu pe a mea tot socket 775 merge si ddr2 si ddr3, depinde de placa, daca stii ce model ai iti zic.

| Fineas_Gavre_1980 a răspuns:

Nu poti sa pui DDR3. Decat DDR2 si DDR800 care costa mult(4 GB DDR3 costa cat 2 GB DDR2). Placa suporta doar un tip de RAM.

DDR800 -> DDR2 -> DDR3

Atentie! Daca iti iei RAM sa te uiti si la frecventa suportata de placa de baza.

| JustSolutions a răspuns (pentru Fineas_Gavre_1980):

Mai sunt placi si cu 2 tipuri de rami de ex sunt placi cu 4 sloturi ram 2 pentru ddr1 si 2 pentru ddr2