| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare legata de filmele 3d, am vazut de multe ori split screen adica aceeasi imagine de 2 ori pe ecran una in stanga una in dreapta, intrebarea este ce ochelari iti trebuie pentru acel tip de 3d si ce tip de display iti trebuie? ceva smart tv 3d? de unde pot lua si eu filme 3d dar red cyan? nu split screen?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Pe un monitor sau tv simplu asa iti arata 2 imagini DAR pe un monitor 3D NU iti mai arata 2 imagini ci una!
Ce ochelari 3D iti trebuie? Pai de care iti iei de aia o sa ai, o calitate mai buna costa mai mult, deci depinde cati bani vrei sa dai... Bafta!