| Fzr_Roli_1996 a întrebat:

Buna,vreau niste informatii cum pot viziona un film 3d pe acest televizor! Ochelarii care i-am primit cu televizorul sunt activi. Vreau sa stiu daca pot pune filmele 3D direct pe stick care sa-l bag in TV, sau imi trebuie un cablu prin care sa fac conexiunea? Am descarcat niste documentare 3D de vreo 6gb care sa-mi incapa pe stick (stickul e de 7. 50gb) dar documentarele erau pentru ochelari pasivi deoarece erau umbrele acelea colorate, dar in Media Galaxy dupa cum am vazut, chiar daca nu iti puneai ochelarii 3D filmul arata ca si cum nu ar fi 3D, adica fara acele culori pentru ochelari red-cyan. Pentru acest tip de televizor imi trebuie filme cu versiunea 2D-3D pentru ca la televizor are aceasta optiune.

1 răspuns:
| akbaa a răspuns:

Ochelarii "colorati"sunt doar pentru TV-urile LG care sunt 3D pasiv.La Samsung poti pune doar filme MKV 3D ( half SBS sau half OU ) pe stick si il bagi direct in TV.Samsungul tau are mediaplayer incorporat.