| Darius0007 a întrebat:

Am o problema cu monitorul. Cand deschid pc ul unitatea functioneaza normal, la fel si modemul, dar monitorul nu se mai aprinde desi primeste curent. Ce mai trebuie de stiut e ca inainte mi s a blocat ecranul si dupa ce am dat restart nu se mai aprindea monitorul. Am reusit sa l aprind de vreo 2-3 ori cand am scos cablul de curent de la unitate si l am bagat iar de nu stiu cate ori. Dar dupa face la fel: mi se blocheaza ecranul, dar restart si nu se mai aprinde. Imi puteti spune care e cauza si ce as putea face? Va rog mult.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Placa video. Nu stiu, temperaturile mari, defecta, pot fi multe variabile. Mai bine te-ai duce cu pc-ul la un service.