| Clau699 a întrebat:

Salut, am o problema cu PC-ul, cred ca s-a mai intalnit insa cautarile au avut succes, dar in zadar. Problema mea este : " Reboot and Select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Dau restart, apoi imi apare altceva : " via technologies, inc. Via vt8237 serial ata raid bios setting utility v2.20 copyright (c) via technologies, inc all right reserved.
Scan device, please wait...
Press Key into user window! Apoi dupa 2 minute imi apare :
Hardware initiate failed, please check device!
The bios does not instaled. Press to continue!
Ce pot face? Am dat rr dar nimic, tot imi dau astea. Am verificat cablurile HDD insa toate sunt ok. In zadar. Imi poate spune cineva ce pot face?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Reseteaza biosul, scoate bateria de pe placa de baza afara un minut

4 răspunsuri:
| Clau699 explică (pentru RAY):

Cum pot reseta biosul? Cu biosul nu ma stiu deloc... Astept raspuns te rog!

| Clau699 explică (pentru RAY):

Cum pot reseta biosul? Nu ma stiu cu biosul. Astept raspuns te rog!

| Clau699 explică:

Dar cum pot reseta bios :?

| Clau699 explică (pentru RAY):

Mi-am dat seama acum ce ai spus! Multumesc foarte mult, o sa incerc maine dimineata sa scot bateria!