| 07gabriel07 a întrebat:

Am o problema cu volanul meu, este un Twin Wheel FF genius. Atunci când joc de exemplu NFS Most Wanted și vreau sa iau o curba dau puțin de volan iar mașina virează maxim în loc de un pic asa cum dau de volan. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Saltbae a răspuns:

S-a dereglat sensibilitatea volanului. Unele Volane au un buton pe care scrie "mode", vezi sa nu il fi apasat din greseala. Alta optiune este sa umbli la satarile de sensibilitate ori in joc, ori in programul instalat de la volan.