| tigrul2 a întrebat:

Am o problema de 2 zile. Nu ma pot juca zula europe, killing floor 1 sau 2 am testat si cs 1.6 si nu merge si nici sampul. Deci serverele la samp arata 0/0 si ele sunt on pe killing floor si cs nu arata servere nici dupa refresh. Am pus un vpn si l-am pus tot pe Romania si merge cand il dezactivez se duce totul de rapa, care e problema?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca jocurile pe calculator ar trebui sa fie ultimile din viata ta, la capitolul prioritati in viata?
Ai 17 ani, 1.70m si 54 kg, nu?
O varsta foarte importanta si un corp care trage un semnal de alarma.
Cred ca ar trebui sa-ti stabilesti diferit prioritatile, asa cum ar fi normal de fapt, la varsta ta:
1. Invatatul pe rupte, ca la sfarsitul celor 12 ani, ai de dat si luat un BAC
2. Mancatul sanatos - pentru ca esti subponderal si subnutrit, iar in curand, vor apare probleme serioase de sanatate
3. sportul - care ajuta la dezvoltarea fizica si pishica, la aceasta varsta
4. Plimbatul si activitatile in aer libver - care-s vitale la 17 ani
5. Socializarea cu familia si prietenii, in viata reala, nu virtuala
6. Distractiile si relaxarea - aici aparand jocurile si electronice, pe langa un dans la discoteca sau la vreo petrecere, cititul unei carti sau plimbatul pe malul lacului.

| tigrul2 explică (pentru Violleta2022):

Eu am intrebat cum rezolv problema. nu am cerut sfaturi. am inceut sa fac flotari si tractiuni sa mananc mai mult... jocurile pe pc ma pasioneaza masinile la fel pentru bac nu mi fac probleme sstiu