| AlexandraFratila67632467422 a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare care poate nu va fi înțeleasă de oricine...
Cum poti sa bagi ca ton de sonerie o melodie de pe musical.ly,o melodie la care eu doar am dat o apreciere(o inimioara)?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Dacă e o melodie relativ cunoscuta, scrii numele ei pe google, iar la final adaugi "ringtone"
Astfel vei ajunge pe site-uri de unde poți descarca (download) acea melodie in pc, sau dacă nu ai PC, merge și direct pe telefon.
Daca e vorba despre prima varianta, mai trebuie sa o copiezi pe telefon, cu ajutorul cablului de date.
Apoi o setezi ca ringtone.