| Cătălin_Marius_1999_CNHt a întrebat:

Salut, am si eu o problema. Am sistem audio 5.1 Serioux. SRXS-E511FM. Pana acum am avut bagate doar 2 boxe si subwooferul. Ieri am vrut sa-mi mut pc-ul. Le-am scos iar apoi cand am vrut sa le pun la loc nu mai se aud. In cele din urma se aude doar 1 si subwooferul si as vrea sa le fac sa mearga toate 5. Imi puteti spune de ce nu se aud? Multumesc anticipat. Daca aveti nevoie de poze cu sistemul o sa pun.

1 răspuns:
| Ghiordi a răspuns:

Tine minte un singur lucru, mereu cand muti un echipament dintr-o camera in alta, lasa-l cel putin o ora fara sa il bagi in priza, ca sa se "acomodere" cu temperatura noii camere.
Datorita variatiei de temperatura, fie ea si de cateva grade (variatie brusca) se poate forma un mic condens in aparatura si iti poate strica echipamentul (in cel mai rau caz).