| Christian_Radulescu_2001 a întrebat:

Salut.Am si eu o problema. Am un laptop Asus Republic of Gamers GL553VE-FY022 ce ruleaza Endless OS 3.0 si am descarcat Windows 10 iso pentru a-l instala dar cand am vrut sa il mut pe stick mutarea ramane blocata la 99% adica mai raman 7 secunde dar nu se mai intampla nimic.Ma poate ajuta cineva va rog,

5 răspunsuri:
| jamaika a răspuns:

Foloseste RUFUS pentru a instala OS-ul de pe stick, pune iso-ul direct in el. Nu o sa mai primesti nici o eroare. E relativ simplu de folosit. Bafta

| Christian_Radulescu_2001 explică (pentru jamaika):

Problema e ca pe laptop am Endless si nu pot folosi Rufus pe Endless.

| Rommeo a răspuns:

Faci stick-ul bootabil cu Rufus, alegand GPT partition UEFI.

| Christian_Radulescu_2001 explică (pentru Rommeo):

Am rezolvat, multumesc.

| Rommeo a răspuns (pentru Christian_Radulescu_2001):

Cu placere.