| MihaiKJL a întrebat:

Am si eu problema am achizitionat niste casti Skullcandy Crusher cu vibratii la bass si am o problema, casca stanga se aude mai profund decat cealalta la prima folosire nu e cine stie ce dar dupa ce le folosesti mai mult devine enervant. Voiam sa stiu daca are cineva idee cum as putea sa rezolv chestia asta. Mersi! (P.S: cu garantie nu o sa fac nimic deoarece le am de flanco laughing)) si aia o sa zica ca sunt eu surd sau chestii de genul)

5 răspunsuri:
| George_Ionut_1997 a răspuns:

Mie cand mi se intampla asa la anumite casti incerc tin casca care se aude mai tare mai "scoasa din ureche" iar cea care se aude mai incet mai "infipta"...

-incearca sa bagi de la alt telefon si vezi daca tot asa se aude.
-da-i castile unui prieten sa le incerce (poate chiar ai probleme cu o ureche). incearca alte casi si vezi daca ai probleme. happy

| MihaiKJL explică (pentru George_Ionut_1997):

Le-am incercat si le-am dat si la altul si e de aceeasi parere

| MihaiKJL explică (pentru George_Ionut_1997):

Si chestia e ca sun over ear si ca greu sa le "infingi" in ureche laughing)

| Daughter a răspuns:

Le-ai incercat si cu alt telefon?

| MihaiKJL explică:

Am gasit rezolvarea. O sa va spun in caz de mai sunt persoane cu aceeasi problema. Le desfaci si izolezi firele. Problema in cazul meu cred ca era un fir ce se atingea de un surub si automat pierdea din intensitate drept urmare se auzea mai incet. Umblati cu grija firele audio sunt foarte sensibile. Bafta! big grin