| Florin_Florin_1993 a întrebat:

Salut am un casetofon auto si cand al alimentez se aprinde display-ul si daca apas pe vreun buton nu face nici o comanda.Este posibil sa fie ars? Sau ce are. Multumesc

1 răspuns:
| JackR a răspuns:

Este blocat printr-un cod. Daca stii codul, cauta manualul si vezi cum trebuie introdus. Daca nu, unele modele au un cod "universal" care le deblocheaza sau care poate fi obtinut conuscand numarul serial al casetofonului. Alte trebuie decodate "hard", ceea ce implica sa te duci la un service specializat sau sa suni un prieten care se pricepe.