| costiceacristian200 a întrebat:

Am un laptop DELL pe care vreau sa ma joc fortnite si cand pornesc fortnite pe laptop mi se blocheaza si dupa ceva momente imi apare o casuta pe care scrie Aplication Hang Detected si apoi imi cere sa inchid fortnite apasand pe butonul OK! Aveti idee ce poate avea? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Am citit intrebarea, nu sunt idiot. Instaleaza CPU-Z si zi-mi exact ce iti zice la video, memorie, CPU. https://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_1.91-en.exe

57 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Problema de drivere probabil. Daca nu zici si exact ce model de laptop/ce configuratie tu vrei sa le ghicim noi pe astea?

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Modelul meu de laptop este DEEL

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costiceacristian200):

Ai 12 ani? Cheama-l pe taica-tu sa formuleze daca tu esti repetent. CE MODEL nu ce producator? Dell a lansat mii de configuratii diferite in ultimii 10 ani, crezi ca sunt baba Vanga sau Nostradamus sa ghicesc ce ai tu? Ce specificatii are?

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai pe laptopul meu am windows 10 Producatorul este DELL Am procesor Intel Core si nu stiu sigur ce model este

| sayWhaaat a răspuns (pentru costiceacristian200):

Cica procesor Intel core...ba nene Intel Core DE CARE? Dell DE CARE?

| costiceacristian200 explică (pentru sayWhaaat):

Pai este laptop DELL Am Procesor Intel Core UHD si am si Windows 10

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sayWhaaat):

N-avem cu cine...

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pai as vrea sa ma joc fortnite pe pc si cand pornesc fortnite mi se blocheaza si dupa ceva momente imi apare o casuta in care scrie: Aplication Hang Detected si imi cere sa apas pe butonul ok ca sa-l inchid stiind ca firma de la laptop este DELL si ca am procesor Intel Core UHD si ca am Windows 10

| sayWhaaat a răspuns (pentru costiceacristian200):

Click dreapta pe my computer, proprietati, si spune exact ce scrie acolo la sistem, da copy paste.

Apoi ai in stanga acolo Device Manager, intra acolo, dupa aia apasa pe Display adapters si spune-mi ce scrie si acolo

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sayWhaaat):

This PC vrei sa zici, bine ai venit in 2019 si era Windows 10!

| costiceacristian200 explică (pentru sayWhaaat):

Multumesc pentru raspuns!

| costiceacristian200 explică (pentru sayWhaaat):

Păi scrie așa: 4GBytes

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costiceacristian200):

Breh copile, ai instalat ala de care ti-am zis eu si i-ai dat drumul? Iti zice clar ce si cum ai, in puii mei! Ia si ruleaza-l si zi-ne ce zice la video, memorie, CPU. E chiar asa de greu?

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Păi l-am instalat și zice la memorie CPU așa: 4GBytes

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costiceacristian200):

Uite mai aici: https://valid.x86.fr/9zji9y - vezi cum arata? Ai procesor NAME. Ai la memorie detalii. La fel si la graphics!

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Păi cu procesorul NAME merge să te joci fortnite pe pc?

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Cu procesorul NAME merge să te joci fortnite pe un pc slab? La asta mă refeream!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costiceacristian200):

Exact, nu intelegi absolut nimic! Esti analfabet functional. Eu la asta ma refeream. Ti-am dat link sa te uiti - la NAME ai NUMELE PROCESORULUI. In cazul respectiv, Ryzen 5... cit naiba era ala. In cazul tau, alt nume. Nu am de unde naibii sa stiu ce nume.

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu sunt analfabet! Mă refeream dacă merge să te joci fortnite pe pc cu procesorul NAME

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Păi mă refeream că dacă merge să te joci fortnite pe pc cu un procesor Intel Core UHD

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costiceacristian200):

Ba esti, ca nu ai inteles ABSOLUT NIMIC! Procesorul tau NU E "Intel Core UHD" ci are un nume gen Intel Core i3-2120 pe care il gasesti in CPU-Z!

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Păi merge să te joci fortnite pe pc cu acel procesor?

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Păi merge să te joci fortnite pe pc cu procesorul Intel Core i3-2120?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costiceacristian200):

Al tau NU E i3-2120! Am dat UN EXEMPLU! Ai zis ca ai laptop, i3-2120-ul e procesor pentru desktop!

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Păi laptopul meu este de la firma Dell am Windows 10 și am procesor Intel Pentium Silver N5000 CPU @ 1. 10GHz

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Păi merge să te joci fortnite pe pc cu procesorul Intel Pentium Silver N5000 CPU @ 1. 10GHz

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costiceacristian200):

"In order to run Fortnite at a minimum, you'll need a 2. 4GHz processor on Windows 7/8/10 or Mac, 4GB of RAM, and at least an Intel HD 4000 video card. " Ala al tau ar trebui sa se cheme paleta, nu procesor.

| costiceacristian200 explică (pentru GabiDumitrescu):

Păi am procesor Intel Pentium Silver N5000 CPU @ 1. 10 GHz și ar merge să mă joc fortnite pe pc? Asta voiam să spun!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru costiceacristian200):

Iar eu ti-am citat ce ai nevoie. Ala al tau e cu mult mai slab ca un i3.