| alexf23 a întrebat:

SALUT!
am un laptop.(Lenovo ideapad 100) cu i5, 8gb si 1 t
de 2-3 zile am lag pe jocuri{gta 5, fornite} si inainte nu aveam...
ce as putea face sa nu mai m lag?
dau funda, help me!

2 răspunsuri:
| windows7ultimate a răspuns:

Schimbi windows-ul, sa cureti laptop-ul, daca tot ai lag, ar trebui sa fai format la tot hard-ul si pe urma reinstalat la loc programele!

| aADI a răspuns:

Iți zic eu, am avut și eu o problemă de genul ăsta, curățăl full, pune windows 7 că rupe acel windows, ai grijă ce programe instalezi / aplicații etc. multe conțin viruși care-ți incetinesc grav sistemul de operare. Să nu instalezi antivirus, ai windows defender care e super bun, CCleaner pentru a repara erorile de sistem și cam atât, grija cu temperatura. Și iți poți configura sistemul de operare să nu consume multe resurse, cauta pe Youtube.