| Norbert335 a întrebat:

Salut, am un prieten care are un calculator la mana a doua si acel calculator se inchide dintr-o data. De exemplu cand joaca un joc (doar la unele) i se inchide din 20 in 20 de minute dar daca sta si asculta muzica pe spotify sau sta pe chrome nu i se inchide calculatorul asa frecvent (mai deloc). Stiti de ce se intampla asta? Apropo calculatorul are un gtx 950, 4gb ram si un procesor quad core q6600

1 răspuns:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Să controleze filtrul de praf de la cooler. Am pățit mai de mult, și era atât de plin de praf filtrul, încât nu mai putea funcționa sursa, mai ales că la unele build-uri coooler-ul sursei este în jos, practic ca un aspirator.