| Christian_Radulescu_2001 a întrebat:

Salut.Am un Samsung DVD HOME CINEMA SYSTEM HT-X20 si as vrea sa ma uit la filme si nu stiu in ce format sa le descarc(muzica imi merge in.mp3 dar am bagat un videoclip in.avi si nu merge.) Va rog ajutati-maa.Dau funda

2 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Din specificatiile producatorului ar trebui sa te ajute.

Media-Supporting
cd/ cd-r/ cd-rw
Yes
dvd/DVD±R/DVD±RW
Yes
mp3
Yes
jpeg Viewer
Yes

DVD-OK
No
WMA
Yes
WMV (1/2/3/7)
Yes
DIVX (including XVID)
Yes

Bula
| Bula a răspuns:

Formatele DVD si MPG /MPEG le reda din start orice DVD player.
Alte formate sunt cu semnul intrebarii, depinzand de codec-urile instalate in aparat.
DVD playerele noi mai redau si formatul mp4, dar nu in toate cazurile.
Mai mare problema este cu formatul AVI, care necesita sisteme/codec-uri speciale atat la inregistrare, cat si la redare, ceea ce este de multe ori problematic si la vizionarea lor pe calculatoare.

Citeste specificatiile din cartea tehnica, iar daca merg, descarca sub format mp4, altfel in format mpg.
Succes!