| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Salut.Am un televizor vechi de 15 ani.Este vreo sansa sa imi mearga un xbox one sau 360?
Nu stiu daca am hdmi d-ala.Cum aflu daca are?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Te uiti sa vezu daca este o mufa langa care scrie mic hdmi.

| Alexuţ02 a răspuns:

Cauţi pe net " TV with HDMI photo ", vezi cum arată acel spaţiu, să zicem că e apropiat de forma unui USB.

Dacă ai Xbox 360 poţi să-l facă să meargă prin VGA, VGA sigur are acel TV, deci nu văd o problemă să nu meargă aşa, singura problemă e cu prin VGA o să se vadă 480 P, nu 720P respectiv 1080P cum redă portul HDMI.