| anonim_4396 a întrebat:

Salut as dori sa achiziționez aceasta placa video http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/
vreau sa stiu daca este riscu sa nu-i vada pe toti 4GB? placa de baza e MSI 760GM-P23 fx

5 răspunsuri:
| Nuvr a răspuns:

Ai scris un comentariu fără rost...

| Nuvr a răspuns:

Apropo pun intrebare asta ca nu stiu sigur daca suporta un 750 ti are pc expres 3.0... ma refer la placa video de 750 si placa de baza e 2.0 sa nu fie ceva probleme de stabilitate si a 2 nelămurire nu stiu daca incape in carcasa laughing

| CPAElites a răspuns (pentru Nuvr):

Ti-am spus prost ca vrei sa cumperi pisalau ala de gt 730.
750 are aceiasi dimensiune ca GT 730-ul ala!
GTX 750 TI e compatibila cu placa ta de baza...Dovada, pc-ul meu care are PCI-Express 1.1
http://gpuz.techpowerup.com/16/12/01/3cm.png

| Nuvr a răspuns (pentru CPAElites):

Si un Amd fx 4320 4ghz e numai bine? am vrut sa ma arunc pe un amd fx 8300 da nu e mare diferență happy

| CPAElites a răspuns (pentru Nuvr):

E ok...pentru el iti recomand GTX 1050 TI
S-au poti astepta in ianuarie noile procesoare de la AMD Zen, schimbi platforma + GTX 1060