| GabrielAlex1994 a întrebat:

As dori sa imi cumpar un laptop la pretul maxim de 2500 de lei pe care sa mearga fifa 18 sau 19 si alte jocuri de genul.Va rog sa imi recomandati un astfel de laptop.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......a-la-2750/

Pentru jocuri de genul, e nevoie de o placa video acceptabila, ea duce greul, asa ca recomand un sistem pe baza de GTX 1050.

RAM - 8 GB,... 4 ar fi cam putin pentru jocuri

Acel ASUS la 2500 nu are un procesor foarte puternic, ar fi mult mai indicat celalalt ASUS, dar daca nu ai 2700 RON, si nu mai vrei sa astepti sa strangi 200, poate fi o solutie de compromis.

Eu as mai astepta sa strang 200 sincer, e ALT NIVEL.