| pulx a întrebat:

As vrea sa imi iau un laptop de gaming. Ce sa aleg intre un HP Gaming 15.6" OMEN 15-ax202nq, un Laptop ASUS Gaming 15.6" ROG GL553VE sau un Lenovo y520? O parere va rog! Toate au acelasi pret si aceleasi componente!

5 răspunsuri:
| Nomoreregretstb a răspuns:

Asus, sau Lenovo sunt foarte bune ca marca

| pulx explică (pentru Nomoreregretstb):

Asta stiu, dar fiecare prezinta un avantaj si un dezavantaj si nu stiu ce sa aleg happy

| Nomoreregretstb a răspuns (pentru pulx):

Atunci incearca-l pe cel mai avantajos!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Recomand HP Gaming 15.6'' OMEN 15-ax202nq. Are doar 4 Gb de RAM dar suporta 32 fata de celelalte doua si are si frecventa memoriei mai mare: 2400 Mhz. Asta inseamna ca este mai rapid.
La Turbo Boost merge pana la 3800 Mhz. HDD-ul este de 7200 rpm fata de 5400 la celelalte.
Negativ: 4 Gb ram si nu are unitate optica. Treaba cu unitatea optica nu-i o problema. Eu n-o mai folosesc de mult. Folosesc stick-ul. Daca totusi vrei iti iei un hub USB: https://www.evomag.ro/......89143.html
Sunt si mai ieftine! Si apoi iti iei o unitate optica USB: https://goo.gl/p7eNMk

| gelu1970 a răspuns:

HP