| Em14 a întrebat:

Salut, astazi am reinstalat windowsul, programele tot, tot am resetat pcul, apoi am desfacut unitatea si am scos cablurile de la dvd rom, ca nu il folosesc si l-am folosit doar azi ca aveam pe un cd toate utilitatile placii de baza si niste programe, dupa ce am scos tot bine am inchis carcasa inapoi si cand am aprins pcul nu mai are semnal monitorul, unitatea se aprinde, placa video functioneaza, coolerele toate functioneaza, sursa functioneaza, tot pare in regula doar ca nu am semnal pe monitor, ce s-a intamplat oare sau ce cauzeaza aceasta problema?

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

DA JOS DE TOT PLACA VIDEO SI baga mufa direct in placa video de pe placa de baza

sau poate ca tu ai bagat mufa in placa video de pe placa de baza
in timp ce ai deja o placa video pe pci express infipta in pc

sau poate ca ii trebuie drivere

cand aprinzi calculatorul apare imagine pana cand se incarca windows-ul

vezi ca unele placi video au si ele cablul lor de alimentare care vine direct din sursa ca si un cd-rom ca si un hdd

| Em14 explică:

Se poate sa fi aflat ce are, nu e nici sursa nici placa video nici nimic, driverul la placa video da eroare si am mutat monitorul la placa integrata si cand am dat pe rezolutia pe care o aveam pana acum, boom, s-a inchis monitorul