| anonim_4396 a întrebat:

Salut baieti! Am nevoie de o recomandare. Am un PC cu GTX 1050Ti, momentan am un monitor de 60hz si desi am peste 60 fps se simte ca si cum as avea 30 fps de asta caut un monitor cu mai multi hz iar eu fiindca nu ma pricep si nu vreau sa frec placa video am nevoie de recomandarea voastra, ce monitor as putea lua sa fie ok si cu placa video? Sa fie peste 60hz, funda!

1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

Atunci nu e de la monitor, degeaba schimbi monitorul, o sa simti exact aceeasi chestie si cu un alt monitor. Fie e jocul in sine, poate este prost optimizat, poate este vorba despre acceleratie, ori este vorba despre lag ( daca jocul e online, bineinteles ).