| Denisss04 a întrebat:

Salut baieti, ieri mi-am cumparat Razer kraken pro v2

https://www.pcgarage.ro/casti-gaming/razer/kraken-pro-v2 -black-oval/

si nu se aud bine deloc, parca sunt casti de 30 de lei.Eu initial am vrut sa cumpar hyperx cloud alpha dar am citit ceva review-uri si toti spuneau ca nu au bass ok am zis mai pun 50 de lei 100 si iau ceva mai bun. La acestea am citit ca au bass si se aud foarte "misto" etc. Am zis ok pe astea le iau.

Cand le-am conectat am ramas socat..parca sunt casti no name, eu le-am conectate la placa audio integrata de la aceasta placa de baza.

https://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/b85m-pro3/

Dupa aceea am instalat synapse si razer surround are optiuni de reglaj pentru aproape orice EQ bass voice dar trebuie sa deblochez surround pro care.

Mai costa 50 de lei, acolo scrie ca daca vreau sa-l deblochez ori inregistrez castile pe contul meu de razer si imi vor trimite ori sa-l cumpar acel cod.

Le-am inregistrat dar n-am primit codul.
Dati-mi un sfat va rog, sunt disperat am dat 400 de lei si am ramas socat.

Ma scuzati daca am scris gresit.
Va multumesc.

5 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Nu trebuie sa iei Surround Pro.
Am aceleasi casti si la fel mi se auzeau si mie cand le-am luat. Problema la mine a fost driverul de sunet. Incearca sa faci un update si verifica exact si setarile windowsului in legatura cu sunetul, ai doua sau trei optiuni undeva in task bar, in dreapta.

| Denisss04 explică (pentru Csander):

Ms de raspuns dar esti sigur ca e de la driver audio pentru ca le-am conectat si la telefon si se aud la fel de naspa

| Csander a răspuns (pentru Denisss04):

Eu ti-am zis ce s-a intamplat in cazul meu. Daca si la telefon iti face la fel, probabil ar trebui sa le duci inapoi de unde le-ai luat si sa le explici situatia.

| Denisss04 explică (pentru Csander):

Tu le-ai incercat la telefon? Si cum se aud la pc? Au bass cum spun toti sau nu ma mai astept la nimic

| Csander a răspuns (pentru Denisss04):

Pentru mine sunt excelente la PC. La telefon n-am cum sa ascult pentru ca nu am mufa. laughing