| Stefan03 a întrebat:

Care este cea mai buna versiune de PhotoShop? (Nu am mai editat niciodata pana acum si nu stiu care e mai buna pentru incepatori, totusi presupun ca toate sunt la fel dar cu functii noi...)?

Răspuns Câştigător
| TheTom7 a răspuns:

Si legat de ce a spus flixbuster, mi se pare o prostie sa editezi cu alte programe care nu se compara cu photoshop din nici-un punct de vedere, daca vrei sa faci in viitor ceva din asta, toti iti vor cere photoshop. Gasesti pe Youtube tutoriale pentru orice in photoshop. Decat sa inveti sa folosesti alt program diferit si in viitor sa incepi cu photoshop de la 0 mai bine o iei incet, incet, cu el.

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Cea mai buna versiune este cea pentru care ai licenta.

Daca n-ai, mai bine incerci unul dintre:

1) GIMP: http://www.gimp.org
2) Paint.net: http://www.getpaint.net
3) Pixlr: http://pixlr.com/x

Primele doua se instaleaza pe PC, al treilea il folosesti pe PC direct in web browser sau instalezi aplicatie pe mobile.

Tinand cont ca esti si incepator, nu stiu daca merita furtul si riscul de infectare cu diverse... chestii cand poti sa folosesti o alternativa gratuita.

| TheTom7 a răspuns:

Photoshop cs6 ti-as recomanda. Licenta, o sa fi prostul care a dat bani pe el intre toti ceilalti care il au de la nenea de pe Youtube gratis. Deci nu are rost, cel mai bine cauti pe Youtube ceva gen photoshop cs6 free si de preferat sortezi dupa vizionari. Daca nu gasesti ceva ok lasa-mi un mesaj si o sa ti-l dau eu, am bitdefender cu licenta si pot sa te asigur ca nu are virusi sau alte chestii de genul.