| F3l1x a întrebat:

Ce este mai bun pentru gaming in materie de procesoare? Adica este mai bun un quad core sau un dual core?(sau tri core, am auzit ca exista big grin ) Vreau sa imi spuneti si de ce daca se poate happy Funda!

Răspuns Câştigător
| Hustlee a răspuns:

Sugestia mea este Quad Core deoarece impreuna cu sistemul de operare Android
iti face jocul mult mai clar mult mai frumos si grafica mai buna deci...momentan Quad Core ramane cel mai bun! Funda happywinking

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu exista tri core.

Cele mai bune procesoare in materie de gaming sunt cele quad core gen i7 haswel sau AMD FX 8-Core

| justyoung9 a răspuns:

Quad-Core