| Alx_Alex_1997 a întrebat:

Salut. Ce laptop sa aleg si de ce?
1. http://www.pcgarage.ro/......nux-black/
2. http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Acer, am un Acer aspire v3 572g 64W2, procesorul este i5 4210U adica maximul e 2.7 dual, cam aceeasi tehnologie a fost folosita pentru ambelewinking laptopul meu are aceeasi placa video, tot atata RAM, ia-ti Acer! Nvidia face placi video mult mai bune decat amd!
Alege Acer si pentru calitate, din cate am vazut acerul este si mai ieftin, iti spun eu ca nu se compara la calitate! Displayul foarte foarte clar, luminos si de foarte buna calitate, materialele sunt premium, tastele sunt superbe, clickpad-ul este excelent! Fuge de rupe, joc outlast, far cry 3, gta 4, grid 2, mafia 2, nfs mw 2012, toate astea sunt setate pe maxim! niciunul nu ruleaza la mai putin de 35-40 fps! Urmeaza sa apara gta 5 pe 27 ianuarie pentru PC! Pe game-debate am green tick la gta 5! adica mediu-high la peste 30 fps! Nu uita ca ai procesor mai bun pe laptopul ala, al meu de 2.7 este cam la fel de bun cu un i5 3.9 ghz quad, atata tot ca difera generatia, e putin mai vechi, asta cere far cry 3 pe maxim! si 8 gb RAM dar al meu ruleaza fc3 la maxim fara probleme laughing mergi pe Acer! Lenovo are probleme din cate am auzit cu bios-ul cu instalarea sistemului de operare etc... calitatea materialelor pe Lenovo cam lasa de dorit, nu prea e cine stie ce, e mai colturos, mai cheap quality, ia-ti Acer! Ai sansa de a-ti lua premium cu un pret mai mic decat mediu cu un pret mai mare! Intel>amd la procesoare nVIDIA>amd la placi videowinking

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Mergi pe Acer ( cel cu placa video nVIDIA ) este mult mai buna. In rest, performante asemanatoare, si in plus Lenovo-ul este si un pic mai scump.