| Tpufan123 a întrebat:

Ce program pot folosi pentru a crea o schita mai exact a unei rachete? Sau programe de simulat! Sa fie si gratis, nu gen $99, 99 pe luna. Pls DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Tpufan123 explică:

Orice program de proiectare 3d:
Solidworks,
Creo Parametric,
AUTODESK Inventor
SOLID EDGE,
SIEMENS NX,
CATIA...

In toate ai și unelte de simulare, mai simple sau mai complexe, incepand de la rezistenta la deformare, torsiune, compresie, pana la comportarea în medii dinamice (viteza, accelerație, îmbătrânire, rezistenta la rupere, flux aerodinamic, etc)

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu exista programe de genul gratuite, însă poti folosi versiunea trial de Inventor.
Tine 30 de zile dacă nu ma înșel.

| Tpufan123 explică (pentru Tpufan123):

Mersi oricum, si scuze ca raspund asa de taarziu dar nu prea am mai avut timp de site.