| Manciu_Emil_1976 a întrebat:

Cei care ascultați mult muzică în căști la muncă, dar și preluați apeluri tot prin căști,ce conexiune ar fi mai potrivită între căști- emițătorul de muzică și telefon (apeluri):bluetooth sau sau pe frecvență radio? Eu folosesc de mult timp un telefon cu căști agățat la gât pe sub echipament dar acum fiind frig, pri geacă am acces dificil la butoane să schimb melodiile sau să răspund la apeluri apăsând o tastă, când se deviază apelul de la telefonul din buzunar.Plus că trebuie să am credit și pe acest telefon,devierea de apel fiind taxabilă. Am încercat să conectez telefoanele prin bluetooth pentru a putea schimba melodiile cu telefonul din buzunar, dar nu sunt compatibile (am încercat și cu alte telefoane.)

1 răspuns:
| TheMadKing a răspuns:

Bluetooth este cel mai bine, daca telefonul tau are bluetooth 5.0 poti conecta 2 dispozitive, eu personal folosesc castile prin bluetooth si smartwatch-ul unde poti schimba melodiile si sa suni.