| DDX99 a întrebat:

Salut cine imi poate da un program de filmat jocuri fara lag si un HD? funda pentru cel mai bun program Multumesc.

62 răspunsuri:
| IlEgAlShAdOw a răspuns:

Http://www.fraps.com/download.php e foarte bun il folosesc si eu;)

| DDX99 explică (pentru IlEgAlShAdOw):

Frapsul filmeaza doar cateva secunde si dupa se opreste

| YonutWolf98 a răspuns (pentru DDX99):

Trebuie sa ai si licenta.Mi se pare ca trebuie sa o platesti sau poti sa iei o versiune de pe net cu tot cu licenta gratis big grin

| DenysCamyl a răspuns:

Eu folosesc Screen Recorder dar nu imi place...

| crazy48 a răspuns:

Pai ca sa filmezi intr-un joc fara lag trebuie sa ai si un pc destul de bun! Nu se rezuma totul la program, de exemplu am si eu pc slabut:in jocuri cu programul de filmat merge cu 5 FPs... ceea ce este de ne crezut big grin. De aceea te sfatuiesc ca pentru filmari in jocuri sa-ti iei piese noi si bune pentru calculator sau chiar sa-ti cumperi unul mai bun happy!

| crazy48 a răspuns:

Cel mai bun program pentru jocuri este: screen recorder ...scri pe google si il downloadezi happy Funda?

| Giorgiana_Bebelusha_1987 a răspuns:

Buna nu ma pricep la programele astea prea bine eu caut un program cu care poti ascunde in timp ce filmezi sa nu se vada bara de start din desktop cum e filmat asta in second life http://www.youtube.com/watch?v=08tJk9luNaE.
exista un asemenea program?

| Mysterio_2089 a răspuns:

Http://dxtory.com/v2-download-en.html funda? trebuie instalat mai intai Microsoft.NET 4, pe care al gasesti pe google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca overwolf, are mai multe optiuni (filmare in jocuri, stat pe mess sau pe facebook in timp ce te joci etc)
http://www.programepc.ro/......e-te-joci/

| XXfarmXX a răspuns (pentru DDX99):

E foarte adevarat si eu caut cu ce sa filmez cu fraps poti filma doar atat:56-67 sec

| Alexandru347 a răspuns:

Eu spun fraps e cel mai bun program! incearca`l pe F9 ii dai drumul si pe tot F9 il opresti pe F11 screen!

| raresbarbier a răspuns:

Fraps

| masterulyo a răspuns:

Fraps dar se opreste dupa cateva secunde ca trebuie cumparatcrying

| bogdan_4008 a răspuns:

Toate programele sunt bune si gratise, ai grija la bandicam ca cu el poti filma 10 minute, trebuie sa cumperi licenta la bandicam ca sa poti filma mai mult, cu screen recorder se va auzi cam pe la mijlocul videoclipului se va auzi ecoul si nu se va uita nimeni la el, daca nu ma crezi cu screen recorder lamureste-te singur:http://www.youtube.com/my_videos?o=U astea sunt videourile mele cu screen recorder, si am pc-ul foarte bun si cu screen recorder am lag.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Bandicam iti recomand filmeaza HD si eu folosesc Bandicam am filmat cu bandicam un joc numit MicroVolts si nu aveam lag nici macar 1 lag nu aveam iti recomand cu placere Bandicam. Funda! Plz.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Si iti filmeaza mult Bandicam eu folosesc Bandicam, Bandicam nu se opreste cand nu ai licenta el mai merge dar iti apare ceva si dai ok sau yes si filmeaza cat mai vrei Bandicam-ul filmeaza mult. Funda? plz?

| Alexandru347 a răspuns:

Open Broadcaster Software
Link de download:https://obsproject.com/download
Cum se foloseste :http://www.youtube.com/watch?v=7xrxJWMAJHw
Nu are face lag deloc si daca vrei HD trebui sa ai tu la PC niste resurse mai puternice :D

Bafta la filmat

Funda?:D

| S0R1N a răspuns:

HyperCam 3.4 happy

| Ciobanu_Valentin_Lucian_1998 a răspuns:

FRAPS99 e cel mai bun

| victoras2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

L-am incercat si merge greu si am un calculator cu 2 gb RAM si un procesor de 2 Ghz.

| Biţă_Leo_1999 a răspuns (pentru bogdan_4008):

Bogdan ala e canalul meu de youtube și de ce zici ca e munca ta și cand colo e munca mea deci sa nu mai faci asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DDX99):

Nu filmeaza doar cateva secunde, filmez cat vrei dar problema e ca o sa aiba cativa giga u video filmat cu fraps.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru bogdan_4008):

Acolo e filmat cu bandicam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Biţă_Leo_1999):

Ce canalu tau ma ca e canalul meu alea is videourile mele nu stiu de unde a facut rost de el

| MarianCristianChisC a răspuns:

Uite ce-l mai bun Hyper Cam 3

| TeNNNeSy a răspuns:

Incearca Fraps este foarte usor de folosit Dar trebuie versiundea full o poti lua de pe net!
2:Bandicam(este mai mult pentru deskopt)
3:Action(Este foarte bun)
4:Screen Recorder(E bun )
5:Camasia
6:CamStudio
7:AutoScreenRecorder
8big grinxtory(E Folositor)
9:Ezvid
10:Open Brodcaster Software
11:OverWolf(Nu TI-L RECOMAND DAR POATE ITI PLACE NUSTIU)
Cam atata.Bafta!

| TeNNNeSy a răspuns (pentru DDX99):

Ba nu. Poti sa-l descarci full de pe TPB!

| TeNNNeSy a răspuns:

Incearca Fraps! Varianta fulll! cauta pe Net asa:Fraps Full TPB si dai pe prima sau care vrei tu.Bafta.Funda?

| Alexandru347 a răspuns:

Ce zici de OpenBroad caster huh?!
Download :http://sourceforge.net/......e/download
Tutorial: http://www.youtube.com/watch?v=7xrxJWMAJHw
PS:Dai si un subscribe
Si inca ceva care se numeste :
Action Mirillis!
Download :http://www.pefelie.net/......a-desktop/
PS:Din pacate nu am un tutorial (video care iti arata ce sa faci la un program sau tot ce faci in pc... etc pc = calculator ).
Daca filmezi cu Action Mirillis, nu uita sa faci render ca ia foarte mult GB dar are o calitate extrema de buna poti face live deci iti recomand ca render PowerDirector 10, CamtasiaStudio si programul acesta are o calitate foarte buna de HD (720p)
PS:In avantaj Action Mirillis poti filma direct in 720p, 1080p, Original, 480p etc... Deci nu ezita citeste inca odata aceast lung text si vei intelege tot :)
Funda te rog!