| theR0cK a întrebat:

Salut comunitate! Am o mica, mare problema cu microfonul de la casti.Am cumparat azi o pereche de casti cu microfon si eu la PC am iesire frontala si iesire in spate pentru mufe. Culmea e ca mufa pentru casti merge se aud foarte bine pe ambele iesiri ( fata spate) dar microfonul pauza.Nu merge nici pe aia din spate nici pe aia din fata.Si inainte cu cca 2 saptamani mergea.Cu alta pereche de casti si am crezut ca s-au stricat si de asta am luat altele noi si acum vad ca acceasi problema si cu perechea aceasta. Nu-mi merge microfonul de parca nu ar recunoaste device-ul sau ceva de genul. Am dat si acolo la setarile audio la eneble recording. la microfon dar degeaba zice ca e conectat... Pareri propuneri sfaturi? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Danciu_Ioanmaria_1962 a răspuns:

Este o problema de la setari si mie mi sa in tamplat intra undeva la microfon, boxe si fa ceva de acolo nu mai stiu cum am facut dar bafta