| anonim_4396 a întrebat:

Salut, credeti ca aceste boxe sunt tepe http://www.mivarom.ro/catalog/index.php?cPath=133_141 avand in vedere ca un difuzor de 30 cm diametru si cu putere w maxima 400 costa doar 900 lei?

1 răspuns:
| nutepriveste21 a răspuns:

Pai nu sunt tepe, sunt reale si nu costa 900 ci 90 lei. Puterea scrisa pe ele nu corespunde cu cea reala pentru ca modalitatea de calcul a producatorului difera de cea ce stim noi din fizica. Nu e teapa pentru ca la pretul asta cumperi ce meriti. Un difuzor cu putere reala de 400w ar putea sa coste peste 1000 lei