| Ioan_Mutu_1992 a întrebat:

La o statie de 150 W RMS pe 8 ohmi ce boxe imi recomandati sa imi fac, ma refer la puterea lor pentru ca cineva mi-a zis ca trebuie sa iau un dif. mai puternic de 150 W ca cica difuzoarele sunt masurate in altfel de wati. eu ma gandeam la ceva de genu : http://www.mivarom.ro/......hm-p-2701, dar nu stiu daca astea scot doar bass si eu vreau medii. Care sunt cunoscatori in domeniu pentru constructii de boxe tot ce imi trebuie pentru tweetere si ce mai trebuie pentru ele, eu vreau sa fac 2 boxe. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-ti iei orice boxe cu puterea totala mai mare de cat puterea nominala a statiei. Conditia ca boxele sa nu aiba mai putin de 8 ohmi pe canal.