| anonim_4396 a întrebat:

Cu putin timp in urma am achizitionat din Italia un LG T310. Am bagat bateria in telefon si aceasta avea putin curent in ea... dupa ce s-a consumat s-a inchis telefonul. L-am bagat la incarcat si acum mi-a zis cineva ca trebuie sa-l tin 12 ore sa se formateze bateria? E adevarat... am deja vreo 4 ore de cand e la incarcat si pe ecran mi-a aparut " Battery full, please unplug power supply to save energy"

Răspuns Câştigător
| Detecandy a răspuns:

Da, trebuie tinut mai mult la incarcat ca bateria sa nu se consume prea repede si sa dureze chiar daca ti-a aparut battery full. am facut si eu prostia de a-l scoate din incarcator un telefon si nu-ti tinea mai mult de 5-6 ore

2 răspunsuri:
| Blogeru a răspuns:

Dupa ce mi-a aparut ca e full... l-am mai tinut vreo 2-3 ore.

| UnicornsAreLove a răspuns:

Pai eu am LG T310 si l-am bagat la incarcat si l-am lasat 3 ore iar acum merge foarte bine bateria nu am nici o treaba!(si eu il am din Italia)