| WithoutName123456789 a întrebat:

Azi cand telefonul imi era la incarcat mi-a aparut o notificare pe ecran care zicea:Your battery is over current-protection, please remove thw battery.At trebui sa ma ingrijorez? stiu cum se traduce doar ca as dori explicatia.Dau funda! happy

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Asa si asa. Ai cateva cauze care duc la un asemenea mesaj:
- nu ai facut demult un ciclu de incarcare\descare completa a baterie
- tii deschis wi-fi cand il incarci si atunci e posibil ca unele aplicatii, jocuri sa acceseze net-ul (l-ai folosit in timp ce se incarca)
- baterie defecta.
Opreste incarcarea, inchide wi-fi si foloseste telefonul pana se inchide complet (chiar daca iti arata ca trebuie sa-l incarci). Dupa care il incarci 100%.
Daca iti da in continuare acelasi mesaj s-ar putea ca bateria sa nu mai fie buna.

| HDR10 a răspuns:

Nu-i mai convine telefonului bateria? Oare de ce? :S

| mihai2019 a răspuns:

Trebuie sa scoti bateria si sa o tii la cald 2 minute, apoi trebuie sa o pui la loc si poti deschide telefonul.