| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum pot sa fac sa imi apara jos la chat la facebook de unde este trimis mesajul de exemplu"trimis din Bucuresti"?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
La mine imi apare in timp ce scriu mesajul, sus langa mana care da like. Semnul este un punct intr-un cerc, iar cand este activat, este albastru, si cand este dezactivat este gri.
Dar nu poti sa pui tu de unde vrei tu sa trimiti mesajul( orasul), ci el se pune automat de unde prinde semnal de internet.

6 răspunsuri:
| yooocosti a răspuns:

Dupa telefon am uitat sa specific. happy

| yooocosti a răspuns:

Nu vreau sa pun eu orasul vreau doar sa mi apara trimis de unde receptioneaza semnalul. Poti sa imi pui o poza cum apare la tine, te rog.happy

| yooocosti a răspuns:

Mda, exact cum credeam.
Am uitat sa specific ca eu folosesc facebook lite.sad

| LaLaura a răspuns (pentru yooocosti):

Am inteles. Nu am facebook lite si nu l.am incercat, deci nu stiu de unde poti sa bifezi sa iti apara de unde triniti mesajul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa activezi locatia pe telefon astfel incat orice aplicatie iti va cere permisiunea de a a folosi locatia ta, inclusiv Facebook.