| QweRty777 a întrebat:

Cum rootam un Samsung galaxy trend lite duos ( vreau raspunsuri exacte si daca se poate si un video) ESTE URGENT

Răspuns Câştigător
| RAzvanCOmsa a răspuns:

Deci
Trebuie sa downloadezi un program pe telefon care se numeste framaroot:

http://framaroot.net/

si dai acolo pe o versiune (de preferat cea mai recenta)

dupa pui fisierul.apk in telefon iar dupa aceea intri in el(daca nu ai surse necunoscute activate o sa iti ceara sa le activezi)

1)Pornesti Framaroot
2)Selectezi SuperSU
3)Apesi pe Boromir
4)o sa iti apara :-)
5)restartezi telefonul

Ca sa verifici ca a functionat descarci root checker si daca apare cu rosu inseamna ca nu e rootat Daca apare cu verde inseamna ca e rootat

4 răspunsuri:
| QweRty777 explică (pentru RAzvanCOmsa):

Am cautat pe magazin play farmaroot si imi da superSu Il iau?

| QweRty777 explică (pentru RAzvanCOmsa):

Am luat-o si cand intru in ea zice: Aplicatia SU nu este instalata

| QweRty777 explică (pentru RAzvanCOmsa):

Dami add la mess Plz : costi_alex_2010

| QweRty777 explică (pentru RAzvanCOmsa):

Gata am luat farmaroot dar cand intru in ea zice your device seems not vulnerable to exploit included in framaroot