| TheRooster a întrebat:

Salut.Curand imi voi cumpărat un PC (acesta nu va avea windows instalat) si nu stiu cum să fac rost de windows 10.De dat 500 de lei pe un windows nu dau dar ma gândeam sa ma duc la un service cu el (aceia imi vor pune windows 10 la 40 de lei numai ca nu va fi nelimitat, după 3 luni imi va cere o cheie de activare pe care cei de la service nu mi-o vor da). Intrebarea mea este, acel windows 10 imi va instala automat driverele? Si a doua, după ce va trece perioadă de 3 luni a windows-ului și imi va cere cheia are ceva daca nu il voi activa si il voi lăsa neactivat? (Stiu doar ca iti arata un mic scris într-un colț cu un nr. sau ceva de de genu' dar voi mai primi update-uri, nu?).Si sunt sanse ca placa video sa nu meargă deoarece windows-ul ala poate fi o versiune mai veche?
Mentionez ca nu le am cu tehnologia :)))    (Imi cer scuze daca am pus prea multe întrebări).

Acesta este Pc-ul:   ...4gb-gddr5/

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Da cumperi windows 10 in original cu licenta, crezi ca windowsul ala a aparut asa, au muncit multi ca sa existe, gelu1970 daca tu ai face un soft ai spune la fel? cumparal in original, fara versiuni cu virusi, piratate, sa stii ca esti legal, licenta e pe viata

6 răspunsuri:
| TheRooster explică (pentru RAY):

Multumesc de raspuns!
Windows-ul instalează si driverele?

| TheRooster explică (pentru RAY):

Multumesc de raspuns!
RAY, windows-ul instalează si driverele?

| RAY a răspuns (pentru TheRooster):

90% din ele da

| RAY a răspuns (pentru TheRooster):

Danke,poti cumpara si online direct de pe site sau de la altex
https://www.microsoft.com/ro-ro/store/d/windows-10-home/d76qx4bznwk4

https://altex.ro/......te-limbile

licenta e pe viata doar oem nu este sa stii

| gelu1970 a răspuns:

Vad ca RAY ti-a mancat capul cu legalitatea.
tu iti aduci aminte ce ai scris mai sus?
"De dat 500 de lei pe un windows nu dau dar ma gândeam sa ma duc la un service cu el (aceia imi vor pune windows 10 la 40 de lei"
cred ca e pierdere de timp sa oferi ajutor

| RAY a răspuns:

Gelu1970 tu ai munci pe gratis? trebuie sa intelegeti ca pirateria in curand va fi moarta si in Romania, Microsoft va face imposibila instalarea in curand de versiuni piratate, eu nu spun spre rau, un windows 10 e original, poate descarca windows si try 3 luni, in 3 luni poti aduna 600 de ron nu o avere