| catalin58 a întrebat:

Salut,daca am o statie Sony 5.1, 90w, 230v~50-60 Hz, are loc de 5 boxe(loc separat)(mici), si pentru woofer(tot separat), mi-as lua un tub de bass de masina.Ca sa pot lega si subwooferul original si tub-ul de bass.Ce fel de tub de bass imi trebuie si cam ce pret?

Oare ar functiona?happy

1 răspuns:
| RCristofor a răspuns:

Din cate ai spus tu, statia ta are puterea de 90w, practic orice doresti sa conectezi la aceasta o poti face in limita a cei 90w. Daca ai 2 boxe de 25w fiecare si un subwofer de 40w asta ar insemna 2 x 25w (boxele) + 40W (subwofer-ul) = 90w. Tot ce depaseste aceasta valoare face ca sunetul sa fie distorsionat iar riscul este ca statia sa se arda de la supra-solicitare.