| Neacsu_Gabriel_1997 a întrebat:

Salut, dacă am un sistem audio 5.1 dolby, Theater home, dar fără dvdul lor, cum le pot conecta la tv sau la altceva? Dar fără dvd, se poate?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Citeste instructiunile 2 si 3 de pe linkul de mai jos:
https://www.techwalla.com/articles/how-to-connect-51-speakers-to-a-tv

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Le poti conecta pri cablu rca sau hdmi, din televizor bagi mufa rca in mufa unde scrie sound sau sunet si pui alb la alb rosu la rosu, si in sistem il bagi in intrare de tv daca are daca nu in orice intrare dvd video etc, daca la televizor ai numai intrari Hdmi atunci ai nevoie de cablu hdmi cu mufă hdmi si Rca, Se poate conecta si fara dvd, ce marca este televizorul? Dar sistemul 5.1?