| Mike123456 a întrebat:

De ce nu primesc cod de confirmare de la Twitter pe numarul de telefon? Si ce as putea face sa rezolv problema?

5 răspunsuri:
| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Cel mai probabil nu ai introdus corect numărul de telefon.
Dacă ești sigur ca este introdus corect, atunci așteaptă câteva minute. Serviciul de trimitere a SMS-urilor poate avea o mică întârziere.

| Mike123456 explică (pentru BlackPixel):

Am asteptat si mai mult de o ora. Numarul de telefon este introdus corect. Mai e un lucru: am mai multe conturi cu numarul ala de telefon... influenteaza in vreun fel?

| BlackPixel a răspuns (pentru Mike123456):

Teoretic nu ar trebui sa influenteze trimiterea unei noi confirmari.
Daca nu primesti un SMS, poti incerca varanta cu apelul audio. Selecteaza verificarea prin apel. Aparent, Twitter are aceasta optiune.

""Note: In some situations, you may be able to request a voice call to verify your phone number.""
https://help.twitter.com/......ur-account

| Mike123456 explică (pentru BlackPixel):

Am putea sa vorbim altundeva? As vrea sa iti arat un screenshot cu ce imi arata.

| BlackPixel a răspuns (pentru Mike123456):

Salut!
Un mesaj a fost trimis in privat!
Controleaza inbox-ul!