| Edmonds2342 a întrebat:

De pe ce site pot lua pachetul Microsoft office gratis?

10 răspunsuri:
| Loredana0007 a răspuns:

Legal. de pe nici un site!

| vidiinho a răspuns:

O alternariva foarte buna la MC Office, care este si legala, si free. LibreOffice, este compatibil cu Microsoft office, si poti deschide fisiere cu acesta
https://www.libreoffice.org/download/download/

Il folosesc de ceva vreme si e foarte ok

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru vidiinho):

Da! si eu il folosesc si n-am probleme.

| NGheorghe a răspuns:

Direct de la Microsoft si este valabil doar 30 de zile.
Eu de 6 ani folosesc OpenOffice de la Oracle (bazat pe Java), este gratis, deschide si fisiere Microsoft dar singurul lucru ce îmi trebuie este — export to PDF.
https://www.openoffice.org/download/

| Edmonds2342 explică (pentru vidiinho):

Și pot creea proiecte PowerPoint, Word?

| Edmonds2342 explică (pentru NGheorghe):

Și pot creea proiecte PowerPoint, Word cu el?

| vidiinho a răspuns:

Este bun si open office recomandat de colegul de mai sus, dar libreoffice este oarecum mai complet
Alegi care ti se potriveste, dupa preferinte. Personal aleg libreoffice

| NGheorghe a răspuns (pentru Edmonds2342):

Exact
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Apache_OpenOffice
... open office si libre office sunt produse de aceleași companii (amândouă au Java)
Libre office-ul cică are mai multe îmbunătățiri, mai actualizat... nu știam, dar mie open-ul era mai mult ca suficient.

| vidiinho a răspuns (pentru Edmonds2342):

Da, poti, ai word, excel, powerpoint etc..doar ca sub alte nume, o sa-ti dai seama usor care e care