| Autoplex a întrebat:

Salut detin un iPhone 4S Neverlock si recent am facut jailbreak cu evasi0n iOS 6.1.2, iar pe urma am dat restore la telefon cu iOS 6.1.3 si dupa restore am observat ca dintr-o data imi cere sim de la o carriera din Japonia am verificat imei-ul pentru mai multe detalii si telefonul apare ca este codat pe o retea din Japonia mai precis "SoftBank Japan". Si telefonul l-am cumparat direct din magazin Neverlock, si pe urma la un jailbreak sa se codeze? Ma puteti ajuta? dau funda.

1 răspuns:
| KylerMuzaffer a răspuns:

Cum am spus mai devreme, Iphon-urile sunt de proasta calitate. Cand vrei sa schimbi softu se blocheaza am avut si eu si au spus aia ca "nu se mai poate face decodarea" si l-am aruncat am dat cu el de toti pereti. Bafta vezi ce faci.