| cosmin1114444441 a întrebat:

Salutari am un iphone 4, 32gb codat pe softbank japonia, IOS 6.1.3 fara jailbreak, baseband 4.12.05 vreau sa stiu daca il pot decoda cu SAM mathod

5 răspunsuri:
| ITvladutu a răspuns:

SAM parac nu mai merge pe ios 6, nu stiu sigur. Dar poti incerca sa downloadezi ios 6.1.2 ca sa il jailbreakuezi cu Evasion. DAca nu vrei neaparat IOS 6, dati restore cu Redsnow la IOS 5 si fa-ti jailbreak tot cu redsnow (nu conteaza basebanul) si seteaza acolo la optiuni (dupa ce apesi pe jailbreak) install cydia si activate. Bafta!

| cosmin1114444441 explică (pentru ITvladutu):

Din pacate nu mai merge sa downgrade de la 6.1.3 dar pe ios pe care il am am cydia instalat data trecuta cand am avut 6.1.2 am instalat SAM i-am dat restart la telefon si a trebuit sa bag softu din nou sa mearga

| ITvladutu a răspuns (pentru cosmin1114444441):

Baga vlad.ciornei00 pe yahoo sa te ajut fiindaca merge, dar nu stii tu.

| sanduchiprian a răspuns (pentru ITvladutu):

Eu stiu ca nu poti face downgrade de la ios 6.1.3 la nici un alt ios. La iPhone 4 poti sa faci jailbreak cu reds0w. Downloadezi softu apesi pe el exctras-> select ipsw pui ios 6.0 si pacalesti intr-un fel softu pe urma dai Back si Jailbreak, pui DFU Mode restul isi face treaba singur. Cu Placere!

| cosmin1114444441 explică:

Din pacate nu mai pot da downgrade de la 6.1.3 dar pe ios pe care il am am si cydia cand am avut 6.1.2 am instalat SAM am dat restart la telefon si a trebuit sa bag softu din nou