| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, din greșeală am dezactivat la laptop conexiunea prin cablu la internet. Acum merge prin wifi atât. Cum pot sa o reactiveze prin cablu?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa cum ai dezactivat-o.
Deconectezi wi-fi si va merge prin cablu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in Control Panel
Click pe Network And Sharing Center
Click pe Change Adapter Settings, apare pe partea dreapta a ecranului
Click enable la Local Area Conection

| DeyCj a răspuns:

Click pe iconița din tray unde apare semnalul de wireless
deschizi Networck and sharing Center
Acolo, dacă nu ai șters conexiunea, ar trebui să-ți apară o pictogramă ceva de genul Local aria conection
Dai click dreapta pe Local Aria conecion și selectezi Enable
Daca nu există așa ceva acolo atunci trebuie să creezi o conexiune nouă.