| Drsss a întrebat:

Dintre Hp si Lenovo, care firma este mai buna? Ma refer la laptopuri, ce sa aleg dintre acestea 2? Componentele sunt la fel, doar care firma este mai buna m-ar interesa:

Laptop HP 250 g6 procesor i3 6006U 2. 00GHZ, skylake, 15.6", 4gb, 500 gb, Intel hd graphics, free dos

Laptop Lenovo ideapad 320-15ISK procesor i3 6006U 2. 00GHZ, skylake, 15.6", 4gb, 500 gb, Intel hd graphics, free dos

DE CATI GB AU PLACA VIDEO? DACA ATI PUTEA SA IMI SPUNETI SI CE PLACA VIDEO AU..Multumesc frumos, ofer funda.

12 răspunsuri:
| Andrewquq a răspuns:

Lenovo zic eu că e mai ok.
Daca sunt păstrate, laptop urile lor rezista mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu văd nicio diferență între componente laughing
Ambele sunt generația de procesoare skylake.

În fine, eu aș merge pe Lenovo.

| bogdan324 a răspuns:

Din experienta eu recomand HP, m-a tinut 5 ani un laptop HP, iar pe un prieten l-a tinut 8 ani si ambele inca functioneaza,sistemul de racire este bine gandit la majoriatea laptop-urilor HP si de asta rezista,Lenovo nu stiu ce sa iti zic,am auzit oameni care s-au plans de sistemul de racire,dar nu se aplica la toate laptop-urile, de obicei laptop-urile cu placi integrate sunt mai reci.
Placa video nu are memorie proprie, isi ia cat are nevoie din memoria ram, de obicei ia undeva la 1, 6gb.Nu recomand asa ceva pentru jocuri

| Drsss explică (pentru bogdan324):

Dar sa ma joc ets 2 pe medium e bun? Ca doar jocul asta ma joc

| GdX a răspuns:

Eu ti-as recomanda Lenovo.

| darrio2007 a răspuns:

HP fara doar si poate.

| bogdan324 a răspuns (pentru Drsss):

O sa iti mearga dar cu totul pe low, mie personal nu imi place cum se vede jocul ala pe low, prea pixelat.

| Drsss explică (pentru bogdan324):

Am avut un Lenovo ideapad 100 tot i3 4gb ram placa de 2 gb si mi mergea pe medium fara probleme

| bogdan324 a răspuns (pentru Drsss):

Ce placa de 2gb mai exact?

| Drsss explică (pentru bogdan324):

NVidia GMR-920MX 2GB,

| bogdan324 a răspuns (pentru Drsss):

Pai placa aia e la mile distanta ca si performanta fata de un Intel hd graphics, eu pe un Intel hd nu puteam rula gta 5 stabil in 30fps cu totul pe minim iar pe un 820m mergea in 30-50 pe high.

| Drsss explică (pentru bogdan324):

Pai si ets ar trebui sa se miste pe medium cat de cat bine, ca nu am de gand sa mi iau si alte jocuri pe el, doar ets.