| downloadjocurionline a întrebat:

Salut, e normal sa am lag asa mare din 2-uo in 2-uo secunde in gta 4 calculatorul meu are așa piesele au fost folosite cam 2-3 ani: Processor Intel (R) Core (tm)2 Duo E6550 2.33 GHz 2.34 GHz, Memorie Ram 2, 00GB ddr2, Placa video Nvidia Geforce 9800GT(Și încă ceva e normal sa stea in jocuri la 72-80 grade)
FUNDĂ+VOT

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Ai cam putin ram. 72-80 de grade sunt perfect normale pentru 9800gt.

3 răspunsuri:
| IonutzMariusz a răspuns:

Depinde ce setări ai la joc.
Cât despre temperatura plăcii video (dacă despre ea era vorba) pot spune 2 lucruri, ori are răcire pasivă ori e activă dar pasta termoconductoare s-a uscat și trebuie înlocuită cât mai repede (dacă nu prea "le ai" cu astea du-te la un service specializat)
Cu componentele tale și la o rezoluție de 1366x768 ar trebui să ruleze la setări medii foarte bine.
Da mai luăm în calcul varianta hard disk-ului (bănuiesc că nu ai un SSD pe care ai instalat jocul), defragmentează hard disk-ul inclusiv partiția cu sistemul de operare și în cea pe care e instalat jocul.
De obicei este fragmentat jocul și având un hard disk se îngreunează timpul de acces viteza de scriere, intrările și ieșirile.

Răspuns utilizator avertizat
| IonutzMariusz a răspuns (pentru downloadjocurionline):

Un sfat! Dacă "le aveai cu pc-urile" știai unde găsești pastă termoconductoare.