| Salliewhite a întrebat:

Eu am un telefon Vodafone smart 4 mini. Acum 3 luni in urma, daca foloseam netul de pe cartela mai mult de cateva minute, ecranul telefonului incepea sa palpaie la fel cum face becul inainte sa arda iar bateria se descarca foarte repede (cu multe procente pe minut). Apoi, mai recent, daca bateria ajunge sub 60%-50%, ecranul telefonului palpaie si se inchide automat iar cand il deschid, apare 5%-0% baterie si mi se inchide si trebuie sa il tin inchis minim o juma de ora ca atunci cand il redeschid, sa aiba bateria cum era inainte. De doua zile, observ ca daca bateria scade sub 80%, face la fel. Singura cale de a nu mai palpai este sa il pun imediat la incarcat, sa deconectez de la wifi si chiar sa il repornesc. Uneori, dureaza cate a minute pana se incarca. Care ar fi problema? Cartela? bateria? Softul? Se poate repara?

Răspuns Câştigător
| Salliewhite explică:

Bateria este de vina.Dar nu clipea ecranul.Am patit si eu cand deschideam netul de pe cartela.Stateam numai cu telefonul la incarcat.Asa mergea.Si in 10 minute se incarca bateria 100%.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

P.S.Si se descarca in 1 ora fara sa umblu la el.

| Salliewhite explică:

Deci asta inseamna ca ar trebui sa ii schimb bateria, banuiesc. Eu sper sa fie doar atat