| Benyamin173 a întrebat:

Exista garantie pe baza de imei si se poate folosi daca nu am si factura si garantia?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea ca firma sa aiba in baza de date IMEI-ul dar daca nu ai garantia si factura se vor preleva de asta ca sa scape sa ti-l repare. Mai este o solutie: majoritatea magazinelor au factura in computer sau online pe contul tau. Poti lua de la ei o dublura si spui ca ai pierdut garantia.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai factura, cum poti face dovada ca este telefonul tau si nu l-ai furat?
In plus, nu poti cere garantie sau reparatie gratuita, la un lucru care nu poti dovedii ca este al tau si mai este inca in garatie.
Garantia nu se da pe seria sai IMei-ul telefonului, ci pe factura de cumparare, de la data cumpararii lui.